Pilot WP

Pilot WP - rebranding

Pilot WP to platforma streamująca telewizję naziemną online. W usłudze znajduje się również szeroka oferta kanałów premium, jak FOX, ELEVEN SPORTS, National Geographic, AXN, Cartoon Network, Paramount, a także wydarzenia sportowe transmitowane na żywo. Wraz z silnym rozwojem produktu zaistniała potrzeba zmiany brandingu aby wyróżnić markę na rynku i podkreślić jej nowoczesny, nieco zawadiacki styl, związany zupełnie nową strategią komunikacji.

Zakres tego ogromnego projektu zakładał całkowitą zmianę logo, jak również odwrócenie hierarchii jej elementów, a dokładniej sprowadzenie sygnetu "WP" Wirtualnej Polski do sygnatury w prawym górnym rogu. Jest to założenie płynące ze zmiany całej architektury marki WP, którą również miałam okazję stworzyć.

Moja rola w tym projekcie zaczęła się już u samych podstaw - przy audycie i opracowaniu nowej strategii komunikacji. Opracowałam nowe, bardziej nowoczesne i uniwersalne logo, które będzie lepiej działać w przestrzeniach online. Dobrałam również zupełnie nową (i nieco rewolucyjną w stosunku do poprzedniej) kolorystykę oraz typografię, która bardziej odzwierciedla charakter marki. Po przygotowaniu pełnej identyfikacji wizualnej, rozplanowałam i podzieliłam prace wdrożeniowe na kluczowe etapy. Nowy branding ujrzał światło dzienne 18 października 2022 r.

Zmiana została wdrożona we wszystkich kanałach komunikacji, począwszy od Social Mediów, newsletterów i landing pages, przez materiały drukowane (gadżety, akcydensy firmowe, reklamy wielkoformatowe), skończywszy na kampanii wideo.

Zapraszam do obejrzenia 🙂

Klient
Wirtualna Polska Media
Lokalizacja
Warszawa
Zakres prac
audyt, strategia marki, logo, identyfikacja wizualna, grafika, 3D, animacja, gadżety, outdoor
Kategoria
AnimacjaBrandingGrafika reklamowa